Kaip nustoti gerti

vyrų priklausomybė nuo alkoholio

Beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime yra vartojęs alkoholinių gėrimų. Vieni tai darė retai ir nedidelėmis dozėmis, kitiems patiko apsvaigimo jausmas ir bandė jį sustiprinti. Noras gerti alkoholį skiriasi. Nemažai žmonių nuolat nemėgsta bet kokio alkoholinio produkto kvapo ir skonio. Kiti jaučia ypatingą puikių kolekcijų vynų aromatą. Dar kiti vertina stipriuosius gėrimus ir renkasi konjaką, romą, viskį, degtinę ir kt. Socialiai remtini alkoholikai geria tai, kas jiems įperka: nekokybišką degtinę, mėnesieną. Išsiaiškinkime, kokiose situacijose geriančiajam prireikia narkologo pagalbos.

Kodėl atsiranda noras gerti?

Noras išgerti nedidelį kiekį lengvo alkoholio artimųjų kompanijoje stulbinamai skiriasi nuo potraukių, susijusių su priklausomybe nuo alkoholio.

Pirmuoju atveju kalbame apie malonumą:

  • susitikimai su draugais;
  • leisti laiką kartu;
  • diskusijos bendromis temomis.

Šio tipo renginiuose alkoholis vaidina tik antraeilį vaidmenį ir gali būti lengvai pakeistas bet kokiu kitu gėrimu. Šis poreikis nėra patologinis ir neturi neigiamų pasekmių geriantiems. Atsitiktiniam naudojimui įtakos turi tradicijos, o ne būtinybė.

alkoholinių gėrimų vartojimas kompanijoje

Antroje situacijoje žmogus siekia įgyti apsvaigimo jausmą. Euforija yra pagrindinis didelio gėrimo tikslas. Esant priklausomybei nuo alkoholio, alkoholio vartojimas tampa žmogaus poreikiu, su kuriuo jis dažnai negali susidoroti. Deja, ne visi alkoholikai bando sugalvoti, kaip įveikti norą gerti ir atsikratyti skausmingos priklausomybės.

Mitai ir faktai apie priklausomybę nuo alkoholio

Daugelis žmonių mano, kad įprotis išgerti penktadieniais ar savaitgaliais nėra alkoholizmas. Tiesą sakant, tai netiesa. Sistemingas alkoholio vartojimas yra priklausomybės simptomas.

Sklando mitas, kad moterų alkoholizmo išgydyti neįmanoma. Tiesą sakant, tai padaryti sunku, bet įmanoma. Sunkumas yra tas, kad moterų priklausomybė yra susijusi su didesne psichine priklausomybe, todėl norint, kad ji būtų veiksminga, reikia integruoto požiūrio.

Alkoholis padeda sumažinti kraujospūdį. Taip, išsiplečia kraujagyslės ir krenta spaudimas, bet tuo pačiu širdis pradeda plakti greičiau, perkraunama, o tai pavojinga hipertenzija sergantiems pacientams.

Obsesinis (įkyrus) potraukis alkoholizmui

I ligos stadijoje formuojasi psichinė priklausomybė. Jai būdingas nuolatinis, pasąmoningas noras gerti alkoholį. Patys pacientai neigia, kad turi potraukį. Jie mano, kad sugeba suvaldyti savo norą gerti.

Paties girtumas pateisinamas:

  • noras „atsipalaiduoti" po sunkios darbo dienos;
  • bando sumažinti stresą;
  • santykių pablogėjimas šeimoje ir darbe, su žmonėmis;
  • nesibaigiančios progos – švenčiant įvairiausius renginius;
  • „poilsis" savaitgalį;
  • tradicinis alkoholio gėrimas žvejojant, vasarnamyje, vakarėlyje ir kt.
kompulsinis gėrimas

Obsesinis potraukis palaipsniui pradeda kontroliuoti visus paciento jausmus, mintis ir emocijas. Tik nedidelė dalis alkoholikų pradiniame etape išsiugdo atsargumą. Nedaug iš jų galvoja, kaip kovoti su noru gerti.

Kompulsinis potraukis besaikio gėrimo metu

Tolesnė ligos eiga lemia fizinės priklausomybės formavimąsi. Viena iš pagrindinių II stadijos apraiškų yra besaikis girtavimas ir jį lydintis kompulsyvus (nesuvaldomas) noras gerti. Jis pasirodo periodiškai, obsesinio noro fone. Pacientas negali to nuslopinti, net ir norėdamas. Tik retais atvejais jam pavyksta laikinai sutramdyti savo impulsą. Tačiau netrukus liga padaro savo, ir persivalgymas grįžta.

Atsiradus prievartai, visi esami girtavimo „ribotojai" nustoja atlikti savo funkcijas. Alkoholikas galvoja tik apie vieną dalyką: kur ir kaip gerti. Potraukis visiškai sugeria jo poreikius, emocijas ir mintis.

Visiškai beprasmiška šiuo laikotarpiu:

  • Paraginkite geriantįjį.
  • Kreipimasis į sąžinę.
  • Priminkite jiems jų pažadus.
  • Grasina (pavyzdžiui, skyrybomis, atleidimu iš darbo ir pan. )
kaip įtikinti alkoholiką nustoti gerti

Nei vienas pagrįstas argumentas dėl fizinio krūvio neduos teigiamo rezultato. Tik pasibaigus gėrimo laikotarpiui bus galima „pasiekti" narkomano sąmonę. Tačiau teigiamas pokalbių poveikis išliks tik iki kito nevaldomos aistros gerti priepuolio. Tik narkologas gali pasakyti, kaip tokiu atveju kovoti su noru gerti.

Kodėl pagirios gerėja išgėrus alkoholio

Kita būdinga lėtinio alkoholizmo II stadijos savybė yra pagirių (abstinencijos) sindromo išsivystymas. Tik nedidelis alkoholio kiekis padeda palengvinti iškylančius skausmingus fizinius, neurologinius, psichikos ir autonominius sutrikimus. II stadijos alkoholikui pagirios yra savotiška pirmoji pagalba. Abstinencija yra vienas iš nekontroliuojamo kompulsinio potraukio alkoholiui komponentų.

priklausomybės nuo alkoholio pasekmės

Priklausomybė atsiranda dėl psichopatofiziologinių priežasčių. Per daugelį ligos vystymosi metų organizme įvyksta reikšmingas biocheminių ir neuroreguliacinių procesų poslinkis. Etanolis tampa medžiagų apykaitos dalimi. Jo užsitęsęs nebuvimas sukelia norą, kuris virsta alkoholizmo poreikiu. Kad būtų aiškiau, alkoholis, sukeliantis kompulsinį potraukį, ligoniui yra kaip skęstančiojo oro gurkšnis. Ir šiame palyginime nėra perdėto. Išgėrus, į kraują patekęs nedidelis alkoholio kiekis beveik akimirksniu numalšina skausmingus pojūčius. Tačiau kartu trauka ne silpnėja, o sustiprėja, o persivalgymas tęsiasi.

Asmenims, kurie neturi fizinės priklausomybės, bet koks alkoholinis gėrimas sukelia atstūmimą, pykinimą, vėmimą ir pablogina savijautą.

Kaip atsikratyti noro išgerti savarankiškai

Beveik kiekvienas gali numalšinti savo potraukį gerti, jei neserga pažengusia alkoholizmo forma.

Norint pasiekti rezultatą, pakanka:

  • Įvertinkite situaciją ir prisiminkite žalingą alkoholio vartojimo poveikį bei neigiamas pasekmes.
  • Pasiruoškite blaiviam gyvenimui.
  • Parodykite valingas pastangas ir charakterį, nesutikite su aplinkinių raginimais gerti alkoholinius gėrimus. Ir nukreipkite „pajuokas" ir „tyčiotis" į tuos, kurie tai reiškia, ir parodykite, kad iš tikrųjų tas, kuris yra taurės, o ne sveikatos, yra nelaimingas ir serga.
alkoholizmo prevencija

Profilaktikai reikėtų užsiimti fiziniais pratimais ir sportuoti. Reguliari mankšta patikimai apsaugos jus nuo noro gerti ir suteiks patikimų rezultatų. Šios rekomendacijos tinka ir žmonėms, kurie jau turi priklausomybę nuo alkoholio pradinėse stadijose.

Dabar, jei žmogus susirgo pažengusia alkoholizmo forma, be narkologo dalyvavimo jį bus labai sunku susitvarkyti. Tačiau atkaklumu šioje situacijoje galite pasiekti sėkmės. Svarbu nepasiduoti ir atkakliai siekti tikslo.

Tipiškos klaidos metant alkoholį savarankiškai

Kai žmogus suvokia, kad geria per dažnai, pasikeičia jo elgesys apsvaigęs nuo alkoholio, kad tai ima daryti įtaką santykiams su žmonėmis ar darbu, logiškas noras yra mesti gerti. Daugelis žmonių yra įsitikinę, kad gali tai padaryti patys. Tačiau tai ne visada baigiasi gerai.

Tarp tipiškų klaidų:

  • alkoholio pakeitimas kažkuo kitu. Tai rūkymas, per didelis greito maisto vartojimas. Tai nėra tinkamas būdas spręsti problemą;
  • pakeičiant gėrimą. Narkomanas nuo degtinės ar konjako gali pereiti prie alaus ar kokteilių. Bet tai nereiškia, kad jis galėjo mesti gerti;
  • betikslis gėrimo nutraukimas. Alkoholikas turi suprasti, kodėl jis atmeta alkoholį, koks jo tikslas. Jei jis neturi šio tikslo, jis greitai supras, kad nėra prasmės neigti sau malonumo.

Metodai, kaip sumažinti potraukį gydant priklausomybę

Teisingą atsakymą į klausimą, kaip kovoti su noru gerti, pateiks narkologai. Pagrindiniai potraukio prevencijos metodai yra specialių vaistų vartojimas ir psichoterapija. Vaistų pasirinkimas yra griežtai individualus.

Kaip psichoterapija gali būti naudojamos šios priemonės:

  • Individualūs pasiūlymo pažadinimo ir racionalaus įtikinėjimo metodai.
  • Hipnozės potraukio pašalinimas.
  • Grupiniai psichokorekcijos užsiėmimai.
  • Dalyvavimas sukurtose programose, paremtose asmeninių valios savybių stimuliavimu ir asmenybės perprogramavimu.
  • Autotreniruočių metodų mokymas.
  • Meno terapija.
alkoholizmo gydymas pas gydytoją

Svarbu, kad pacientas aktyviai dalyvautų ir padėtų gydytojui. Šiuo atveju sėkmės procentas yra beveik 100%.

Motyvacija blaivybei

Narkomano smegenys nuolat yra veikiamos etanolio, todėl prastai suvokia informaciją. Ir čia svarbu rasti tinkamą motyvaciją. Kai kuriems tai reiškia santykių su šeima atkūrimą, karjeros augimą ar ligos atsikratymą. Būtina perteikti priklausomybės kenčiančiam žmogui, kad jo potraukis anksčiau ar vėliau sukels negrįžtamų pasekmių.

Statistika rodo, kad geriantis žmogus gali susirgti ciroze vos per 10 metų, o net jei jau susirgo ir visam laikui nustoja gerti, savo gyvenimą gali pailginti 10 metų. O jei ir toliau naudositės, tai tiesioginis kelias į kapą.

Jei žmogus gausiai vartoja alkoholį iki 30 metų, jis greičiausiai nesulauks 50 metų.

Tačiau narkomanas ne visada pasiruošęs išklausyti artimųjų patarimus, greičiau jie sukelia jam stresą, ir jis vėl griebiasi taurės. Todėl šį darbą geriau patikėti profesionaliam psichologui.

Psichologo patarimas

Alkoholizmo gydymas yra ilga kelionė. Jei prisiėmėte šią atsakomybę, turite eiti iki galo. Tuo pačiu metu jums nereikia nuolat jaudintis dėl to, kaip visam laikui nustoti gerti alkoholį. Verta pripažinti savo bejėgiškumą ir paprašyti pagalbos.

Antras žingsnis – atsisakyti visko, kas sukelia norą gerti. Tai įprasta kompanija, perkrova darbe ar stresas.

Trečias žingsnis – pasirūpinti savimi. Nebūkite vieni, valgykite įvairų maistą, pagirkite ir apdovanokite save už pasiekimus. Mylėk save. Bendraukite su tais, kurie palaikys ir įkvėps. Visa tai kartu su profesionalia pagalba jums pasakys, kaip kartą ir visiems laikams nustoti gerti alkoholį.